بایگانی ماهیانه: آوریل 2012

SliTaz GNU/Linux توزیعی مناسب سخت افزار های قدیمی

در دنیای توزیع های کم حجم SliTaz یک گزینه بسیار جالب و مورد توجه میباشد .

این توزیع در کنار حجم بسیار کم خود ( 35 مگابایت ) میتواند در بستر سخت افزار های قدیمی در حالی که رابط گرافیکی زیبایی را ارائه میدهد اجرا شود و همین امکان این توزیع را به یکی از شگفتی های دنیای توزیع ها مبدل کرده است .

رابط کاربری :

SliTaz زنده بهطور پیشفرض از مدیر پنجره بسیار سبک و پایدار OpenBox استفاده میکند که به خوبی تنظیم شده ، همچنین میتوانید XFCE ، Pekwm ، JWM و یا JWM را نصب و استفاده نمایید .

3

SliTaz در سیستم های جدید در کمتر از 10 ثانیه بوت میشود و در حالت زنده میتواند به طور کامل از دستگاه های همچون cd ، usb و … در رم بارگزاری شده و سیستمی پایدار و امن را ایجاد نماید .
در صورتی که slitaz را به صورت زنده و با استفاده از Cd Drive به کار میگیرید ، میتوانید پس از بارگزاری دیسک زنده آن را خارج نموده و از cd drive خود به منظور دیگری استفاده نمایید .

پیشنهاد میکنیم در در ادامه با ما همراه باشید و با لینوکس SliTaz بیشتر آشنا شوید .

ادامه خواندن SliTaz GNU/Linux توزیعی مناسب سخت افزار های قدیمی

برطرف کردن مشکل تغییر میزان صدا 2 VLC در Arch Linux

VLC یکی از قدرتمندترین ابزار پخش صوت و تصویر در سیستم های گنو/لینوکس میباشد که در کمتر سیستمی عدم حضورش را مشاهده میکنیم و اکثر افراد نصب آن را بلافاصله پس از راه اندازی سیستم در اولویت کاری خود دارند .

حتما متوجه شده اید که در نسخه 2 این ابزار محبوب در کنار pulseaudio تغییر میزان صدا به وسیله middle mouse button با مشکلاتی همراه است .

در ادامه به چگونگی برطرف ساختن این مشکل میپردازیم .

ادامه خواندن برطرف کردن مشکل تغییر میزان صدا 2 VLC در Arch Linux

بازیابی فایل های حذف شده در لینوکس با extundelete

Extundelete ابزاری مفید برای بازیابی کردن فایل های حذف شده از پارتیشن های ext3 و ext4 میباشد . این ابزار توانایی بازیابی تمامی فایل هایی که به تازگی حذف شده اند را از پارتیشن و یا یک مسیر مشخص دارا میباشد .

به خاطر داشته باشید که تنها در صورتی امکان بازیابی فایل های حذف شده موجود است که پارتیشن مورد نظر در حالت mount نباشد ، همچنین فایل های recover شده در فولدری با نام RECOVERED_FILES در مسیر جاری ترمینال قرار خواهند گرفت .

در ادامه با نحوه نصب و بکارگیری Extundelete آشنا میشویم .

ادامه خواندن بازیابی فایل های حذف شده در لینوکس با extundelete